HAPPY JUDOKAS :)

Facebook

Wspaniałe sportowe emocje przeżyli najmłodsi zawodnicy Klubu Sportowego Gwardia i Łódzkiego Klubu Judo uczestniczący w Mikołajkowym Konkursie Judo. Dla wielu był to pierwszy udział w zmaganiach sportowych w judo. Impreza zgromadziła w sali IX Liceum Ogólnokształcącego blisko pięćdziesiąt dzieci, nie licząc ich rodziców i opiekunów. Wszyscy byli wygranymi i każdy opuścił salę z nagrodą, dyplomem i uśmiechem na twarzy. Organizatorzy już myślą jaką kolejną niespodziankę przygotować małym judokom Gwardii i ŁKJ!!!

Czytaj dalej...

Najmłodsi reprezentanci naszego klubu wzięli udział w "International Judo Tournament Of Very Young Sportsmen - Children's Worlds - 2010", który się odbył na Litwie w miejscowości Elektrenai w dniach 11-13.06.2010r. W tych mocno obsadzonych zawodach wzięły udział kluby z całej Litwy, Estonii, Łotwy, Rosji oraz Polski. Na trzech tatami rywalizowali zawodnicy urodzeni w latach 1998 - 1999. Bardzo ciężko było przedrzeć się do strefy medalowej bowiem w poszczególnych wagach było zgłoszonych po trzydziestu a nawet i więcej zawodników. W kategorii 34kg Marcel Rek po efektownych akcjach zwyciężył dwie pierwsze walki poczym w kolejnych dwóch musiał uznać wyższość swoich przeciwników - w efekcie zajął IX miejsce. W ekipie byli zawodnicy zaprzyjaźnionego Łódzkiego Klubu Judo - Michał Burski (34kg) uplasował się w połowie stawki 32 zawodników, Daniel Zawierucha (38kg) i Mateusz Leśniewski (55kg) wywalczyli III miejsca i brązowe medale a Patryk Leśniak i Bartosz Purtak zaliczyli jedynie swój udział w turnieju. IX miejsce zajął Marcel Darul z MKS MDK Ippon Kutno.

Oprócz oczywistych walorów szkoleniowych wyjazd na Litwę okazał się również dużą lekcją historii i patriotyzmu dla jego uczestników. Zwiedzając unikalną, wewnętrznie zróżnicowaną wileńską Starówkę mogliśmy podążać dawnymi szlakami największego polskiego Wieszcza - Adama Mickiewicza, a także Józefa Ignacego Kraszewskiego. Spacerując bez pośpiechu podziwialiśmy piękne zabytki architektoniczne: Zamek, górę ze sławnymi trzema krzyżami, Pałac, Bazylikę Archikatedralną, Dzwonnicę, Uniwersytet Wileński, Pałac, Prezydencki, Pałac Łopacińskich, Dom Rusieckiego, Ratusz, Filharmonię, Ostrą Bramę, Cerkwie i liczne kościoły, dom gdzie mieszkał i tworzył swe dzieła Adam Mickiewicz oraz wąskie, malownicze uliczki i zaułki, a wśród nich tak znane ulice jak: ulica Literatów, ulica Zamkowa, ulica Benedyktyńska, ulica Bernardyńska i inne.

Wyjazd na Litwę był dla nas ogromnym przeżyciem a wspomnienia z pobytu pozostaną na wiele lat.

W niedzielę 14 marca br. w Voru w Estonii odbył się Międzynarodowy Turniej Judo. Nasz zawodnik zwyciężając w czterech pojedynkach zdobył złoty medal. Gratulujemy!