HAPPY JUDOKAS :)

Facebook

Zajęcia judo w okresie początkowym to głównie zabawa

Na prowadzonych zajęciach judo uczymy dzieci różnych zachowań i podstawowych elementów poprzez zabawę. Na naszych zajęciach dzieci nie mają czasu się nudzić. Przez pierwsze okres treningi są nastawione głównie na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Ćwiczenia bazują na podstawowych elementach z zakresu judo i gimnastyki. Wykorzystywane przez trenerów gry i zabawy ruchowe mają na celu przygotowanie dzieci do podjęcia treningu judo. Jest tu dużo przepychania, przeciągania i wypychania. Dzieci nabierają odporności, przestają się przejmować zderzeniem z innym dzieckiem. Mata do judo, na której trenują jest dość twarda, za to sprężysta, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Podczas zajęć oprócz zabawy dzieci uczą się podstawowych elementów judo, głównie techniki padów. Trenerzy uczą jak ułożyć ciało czy jak chronić głowę podczas upadków. Ale treningi to nie tylko upadki i uodpornienie na ból. To przede wszystkim ogromna ilość ćwiczeń ogólnorozwojowych pobudzających wszystkie partie mięśni. Duża ilość zabaw z czołganiem czy chodzeniem na czworaka wpływa na wzmocnienie wszystkich mięśni szkieletowych, które są odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę. A w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym to najlepsza gimnastyka korekcyjna. Od pierwszych treningów równolegle z nauką padów uczymy dzieci podstawowych elementów z gimnastyki: przewroty, przerzuty, stania na głowie mostki itp. Kolejny etap to poznanie najprostszych elementów związanych z walką w parterze. 

Poza umiejętnościami technicznymi oraz przygotowaniem sprawnościowym dużą wagę przywiązujemy do kształtowania strony psychicznej. Takie cechy wolicjonalne jak: wiara w osiągnięcie sukcesu, nieustępliwość w dążeniu do celu, cierpliwość, poczucie obowiązku to cechy charakteryzujące adeptów judo.

Zajęcia z judo są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportu, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci zarówno fizycznie jak i psychicznie. Zdając sobie sprawę z tego, że w sportowym judo zostaną tylko nieliczni, początkowy etap szkolenia prowadzimy tak, aby nasi wychowankowie otrzymali przygotowanie ogólne na jak najwyższym poziomie.

Po okresie treningu ogólnego nasi najmłodsi są obejmowani szkoleniem sportowym przechodząc do grup zawodniczych. W zależności od wieku i stopnia zaawansowania treningi odbywają się 2-5 razy w tygodniu i trwają 60 -90 minut. Treningi w tym okresie nabierają bardziej charakteru treningów technicznych. Sukcesywnie zabawy są zastępowane ćwiczeniami kształtującymi wszystkie cechy motoryczne i ćwiczeniami technicznymi. Młodzi judocy zaczynają podczas treningów odkrywać uroki sportu profesjonalnego. Powoli są wprowadzani do rywalizacji sportowej. Na początku są to walki w klubie, następnie sparingi międzyklubowe, a na koniec zawody Ligii szkolnej, którą powołaliśmy do życia w 1999 roku. Okres przygotowania ogólnego (pierwsze 3-5 lata) i okres przygotowania ukierunkowanego (kolejne 2-3 lata) są wprowadzeniem do kolejnego etapu czyli treningu specjalistycznego. Klub Sportowy „Gwardia" Łódź i Łódzki Klub Judo jest jednym z niewielu klubów sportowych, który zajmuje się kompleksowym szkoleniem od wieku dziecka do seniora, zobacz Marta Rózga, Aleksander Beta, Borys Birkowski, Damian Popiel, Jarosław Ciemieniewski, Maria Anderwald, Agata Szewczyk, Bartłomiej Anderwal.

Bardzo dużą uwagę zwracamy na dobór kadry szkoleniowej. Wszyscy nasi trenerzy byli wyczynowymi zawodnikami. Każdy z nich posiada tytuł instruktora lub trenera judo oraz stopień mistrzowski (dan). Od 20 lat zaczęliśmy zatrudniać naszych wychowanków, którzy dzięki młodemu wiekowi i ogromnemu zapałowi są w stanie stworzyć podczas zajęć jedyną w swoim rodzaju atmosferę wspaniałej zabawy. W bardzo wielu zabawach sami aktywnie uczestniczą co ogromnie podnosi atrakcyjność treningów.

 
 
 
 

Biuro Klubu

90-436 Łódź, al. Kościuszki 73/75
tel. 042 636-90-50
fax. 042 637-14-30
kontakt@gwardiajudo.pl
biuro@gwardiajudo.pl
ZAPRASZAMY
pn-pt: 9:00 - 16:00

Dane Klubu

Nr konta: 28 1240 3031 1111 0000 3426 6834
Bank Pekao S.A. VI Oddział w Łodzi

Klub Sportowy "Gwardia" Łódź ma status
Organizacji Pożytku Publicznego
KRS: 0000378256 NIP 725-10-40-905

Miejsca treningów

sala KS Gwardia Łódź, al. Kościuszki 73/75
SP nr 109 w Łodzi, ul. Pryncypalna 74
SP nr 153 w Łodzi, ul. Obr. Westerplatte 28
SP nr 169 w Łodzi, ul. Napoleońska 7

SP nr 36 w Łodzi, ul. Więckowskiego 35