HAPPY JUDOKAS :)

Facebook

W piątek, 18. maja 2012 roku reprezentacja naszego klubu wzmocniona o kolegów z Kutna i ze Skierniewic, wybrała się na zawody organizowane przez Klub Sportowy „Soyuz" Dzergynsky w Rosji.

Większość zawodników leciała samolotem po raz pierwszy, dlatego ta podróż na długo pozostanie w ich pamięci. Po wylądowaniu na lotnisku w Moskwie, udaliśmy się do miasta Dzierżyński, które było miejscem rozgrywania zawodów i w którym zostaliśmy zakwaterowani. Pierwszy dzień pobytu w Rosji upłynął pod znakiem wycieczki autokarowej po okolicy. Mogliśmy wówczas dowiedzieć się o historii miasta Dzierżyński i przy okazji zwiedzić parę urokliwych miejsc.

W sobotę, drugiego dnia pobytu rozgrywane były zawody, w których, oprócz drużyn reprezentujących rosyjskie kluby, uczestniczyło wiele ekip zagranicznych z innych krajów. Poziom wszystkich zawodników był imponujący, dlatego miło było sprawdzić się w walkach z tak dobrze wyszkolonymi młodymi judokami. Z ogromną fascynacją przyglądaliśmy się profesjonalizmowi pracy organizatorów imprezy. Mimo że nasi reprezentanci nie mieli zbyt wiele szczęścia, to i tak warto było, ze względu na jakość walk, uczestniczyć w tym wydarzeniu.

W niedzielę zostaliśmy zaproszeni na całodniową wycieczkę po Moskwie. Zwiedziliśmy Plac Czerwony i Kreml, Wróblowe Wzgórza, skąd można było podziwiać panoramę Moskwy wraz ze Stadionem Łużniki a także kupić kolorowe pamiątki. Nie obyło się bez McDonalds'a, który na całym świecie uchodzi za stały punkt programu wycieczek. Mieliśmy dużo szczęścia, bo przez cały dzień dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda.

W poniedziałek z wielkim smutkiem opuściliśmy Rosję, tym bardziej że podczas całego pobytu zdążyliśmy zaprzyjaźnić się z wieloma wspaniałymi ludźmi, nie tylko z Rosji lecz także z innych krajów, takich jak Kazachstan, Bułgaria czy Estonia. Nasi zawodnicy zyskali przyjaciół z kilku rosyjskich klubów, którzy w czasie turnieju spędzali z nimi czas między walkami, bawiąc się i grając. Wzruszający był widok zawodników z Rosji dopingujących i częstujących naszych reprezentantów jedzeniem czy herbatą. Gościnność tego kraju wywarła na nas wszystkich ogromne wrażenie, dlatego już teraz wyczekujemy następnych wspólnych spotkań.

 
 
 
 

Biuro Klubu

90-436 Łódź, al. Kościuszki 73/75
tel. 042 636-90-50
fax. 042 637-14-30
kontakt@gwardiajudo.pl
biuro@gwardiajudo.pl
ZAPRASZAMY
pn-pt: 9:00 - 16:00

Dane Klubu

Nr konta: 28 1240 3031 1111 0000 3426 6834
Bank Pekao S.A. VI Oddział w Łodzi

Klub Sportowy "Gwardia" Łódź ma status
Organizacji Pożytku Publicznego
KRS: 0000378256 NIP 725-10-40-905

Miejsca treningów

sala KS Gwardia Łódź, al. Kościuszki 73/75
SP nr 109 w Łodzi, ul. Pryncypalna 74
SP nr 153 w Łodzi, ul. Obr. Westerplatte 28
SP nr 169 w Łodzi, ul. Napoleońska 7

SP nr 36 w Łodzi, ul. Więckowskiego 35