HAPPY JUDOKAS :)

Facebook

Pięć medali naszych judoków w VI Memoriale im. Jigoro Kano rozgrywanym w Luboniu k. Poznania w niedzielę 26 października br.

W minioną niedzielę młodzi Gwardziści wzięli udział w solidnie obsadzonym VI Memoriale im. Jigoro Kano rozgrywanym w Luboniu k. Poznania. Można z pewności stwierdzić, że zawody te zakończyły się sukcesem adeptów naszego klubu, gdyż na 6 zawodników udało się przywieść aż 5 medali!
Złoto w kategorii młodziczek w wadze +70kg zdobyła wracająca po kontuzji KASIA GRZELAK. Srebro w juniorach młodszych w kategorii wagowej do 66 kg zdobył MARCEL REK, który w drodze do finału wygrał trzy pojedynki przed czasem, a w finale nieznacznie uległ aktualnemu brązowemu medaliście OOM (Mistrzostwa Polski jun. mł.). W tej samej kategorii wagowej na najniższym stopniu podium uplasował się PATRYK LEŚNIAK, który gdyby nie chwila nieuwagi w walce półfinałowej mógł zameldować się w finale obok Marcela. Trzecie miejsce jednak jest również dużym sukcesem młodego łodzianina. Chłopakom należą się pochwały, gdyż stoczyli naprawdę dobre pojedynki i widać, że regularne treningi sprawiają, że z turnieju na turniej prezentują się coraz lepiej. Oby tak dalej.
W kategorii do 50 kg juniorów młodszych trzecie miejsce zajął MICHAŁ BERGER, który gdyby nie chwila nieuwagi w parterze w pierwszej walce, mógłby spokojnie zając I miejsce. Tak po przegranej pierwszym pojedynku, w walkach repasażowych Michał w szybki i efektowny sposób wygrał trzy pojedynki (w tym z byłym Mistrzem Polski Młodzików). W tej samej kategorii wagowej, tyle że w kategorii młodzików również brązowy medal zdobył brat Michała - JAKUB BERGER, który swoje pojedynki roztrzygał w bardzo efektowny sposób. U Kuby jednak widać wyraźne braki fizyczne w porównaniu do jego przeciwników.
Na IX miejscu w kategorii do -73kg uplasował się FILIP GRZELAK, u którego wyraźnie wychodzi brak treningów. GRATULUJEMY!!!!